176 comments on “SORU – CEVAP

 1. BİR BULLDOG ALAMK ISTIYORUM YANLIZ MERAK ETTIGIM BIR KONU VAR INGILIZ BULLDOG KUCUK FRANSIZ BULLDOG DA KUCUK AMERIKAN BULLDOG ISE COK IRI BIR IRK GENELDE ARASTIRIP DURUYORUM AMA BIR NETICEYE VARAMADIM AMERIKAN ULLDOG OLARAK BOY VE YAPISAL OLARAK IRI OLMAYANI VARMIDIR. VAR ISE CINSI YINE AMERIKAN BULDOG DIYEMI GECIYOR BAZI SITELERDE KOPEGIN YAPISI IDEAL AMA COGU ZAMAN COK IRI OLDUKLARINI GORDUM EVDE BESLEMEK ISTIYORUM BAHCELI BIR EVIM VAR AMA MINYON ISTEMIYORUM VEDE COK IRI OLMASIDA SAKINCALI AMERIKAN BULLDOG OLMASI ONLARA KARSI BIR ASIRI SEVGIM VE BEGENIM VAR AMA IRI OLDUKLARI ICIN BIRAZ CEKINIYORUM DAHA ONCELERI ALMAN KURDU MALAMUT BESLEDIM AMA BULLDOG HEP AKLIMDA KALDI BESLEDIGIM MALAMUTUM NE YAZIKKI OLDU AMLAN KURDUM ISE SUAN AKUT BUNYESINDE ARAMA KURTARMADA AMA EVIMIN ICI BOSALMIS GIBI OLDU BU YUZDEN YENI BIR KOPEK ALMAK ISTIYORUM AMA DEDIGIM GIBI BU TURUN BIRAZ ORTA KAREL OLAN CINSI VARMIDIR. SAYGILARIMLA TESEKKUREDERIM

  • Ferhat Bey, American Bulldoglar Saint Bernard, Danua, Kangal (Karabaş) kadar iri köpekler değillerdir. Kiloları kas bakımından yoğun olmalarından kaynaklıdır yani dev ırk değillerdir ama özgül ağırlıkları yüksektir. Amiyane tabir ile civa gibi köpeklerdir diyebiliriz. American Bulldoglarda erkeklerde yükseklik 58-66 cm arasındadır. Bunun 2,5 santim altı ve üstü pek rastlanmaz , tercih edilmez ama “kabul edilebilir” .
   Kangal ( karabaş) köpeğinde bu ölçüler gene +- 2cm sapma izniyle 65-78 cm’dir. Bir Golden Retreiver’da bile omuz yüksekliğinin 58-61 cm arasında olduğu düşünülürse Amerikan Bulldog’un boyutları sizi ürkütmesin. Heleki daha önce AÇK ve Malamut baktıysanız işin boyut kısmına takılmayın. Amerikan Bulldog gerek evde gerekse bahçede rahatlıkla beslenebilecek bir köpektir.

 2. İyi günler. Ben american bulldog beslemek istiyorum . Alacağım köpeğin saldırgan değil ama korumacı olmasını istiyorum. 1 yıl apartmanda besleyip sonrasında bahçeli eve geçeceğim.AB bunun için uygun mudur ? Sanırım American bulldog’un 3 farklı cinsi var. Siz hangisini önerirsiniz ? Köpeğin yanaklarının çok sarkık olmasını istemiyorum. Yakışıklı olsun. Birde Türkiye’de nereden düzgün safkan sağlıklı bir yavru bulabilirim ?

 3. Caner Bey , Amerikan Bulldog koruma özellikleri olan bir köpektir. Görünümü ile bir çok olayı başlamadan bitireceği gibi eğer bir olay vuku bulursa harekete geçme noktasında tereddüt etmeyecektir. Tabi her köpek ırkında olduğu gibi koruma yapan bir köpek istiyorsanız doğru bir yavru seçmeniz önemlidir. Koruma özellikleri olan anne ve babadan doğan yavrular almanızı tavsiye ederiz. 1 ay içerisinde Tyke x Toxic çiftleşmesinin yavruları dünyaya gelecek. Her ikisi de koruma özellikleri olan ve sosyal köpekler. İletişim bölümünden bizimle irtibata geçerseniz size ulaşırız. Köpeklerimiz bölümünden Tyke ve Toxic hakkında bilgi alabilirsiniz.

 4. American Bulldog yavrusu satın almak istiyorum baya arastırdım ve araştırmalarım sonucunda sayfanızı buldum sizden bir yavru satın almak istiyorum ama aklımda bazı sorular var.AB evime gelen misafirlere karşı bir şey yapar mı yani onlar geldiginde onu baglamam yada başka bir odaya kapatmam gerekir mi. ve tanımadıgı çoçuklarla bile arası gerçekten ıyımı onlara karsı herhan gibir saldırı egilimi var mıdır içinde . suan bir çocugum var ikinci bir çocugum oldugunda onu tanımadan buyuyecek sonucta ona karı tehlike olusturur mu yanı onuda sahiplenir mi ve en önemlisi tatile giderken bir arkdasıma bıraktıgımda bu köpegın tanımadıgı bır arkdasım olsa sıkıntı çıkartırmı ve köpek içinde beslenecektir uygun mu yardımcı olursanız eger sizden bir yavru almak istiyorum iyi gunler.

  • Merhaba Erman Bey.

   Esasen hangi ırk olursa olsun bu söyledikleriniz köpeğin ne kadar sosyalleştirildiği ile ilgilidir. Irk olarak Amerikan Bulldog ailesini koruyucu olduğu kadar insan canlısı bir ıkrtır. Durduk yere kimseye bir şey yapmaz. Ufaklığından itibaren insanlar ile bir araya getirilmiş bir amerikan bulldog sizi ve arkadaşlarınızı asla rahatsız etmez. Eve yeni gelen arkadaşlarınızı kabullenir. Tabi yalama, üzerine oyun için atlama vb gibi şeylerden rahatsız olursanız bunun için her köpek ırkında olduğu gibi bir itaat eğitimi aldırmanız yada tecrübeliiseniz vermeniz gerekir.
   Erman Bey Amerikan Bulldog çocuklar ile arası çok iyi bir ırktır ve onların gücüne göre onlar ile oyun oynar. Bununla birlikte hiç bir zaman bebek denecek bir çocuklar bir hayvanı kedi, köpek, papağan farketmez gözetimsiz yanlız bırakmamanızı tavsiye ederiz. Size sizin istediğiniz karakterde bir yavru için yardımcı olabiliriz.

 5. merhabalar ben üniversiteye başladığımda yaklaşık 2 yıl var american bulldog almayı düşünüyorum. Petarkadas.com vb yerlerdede bulabildiğim ambulldog sahiplerine sorularda sormuslugum var. Öncelikle apartmanda besliyeceğim apartmanda rahat edebilir mi ? ev içinde kanlı canlımıdır günde ne kadar egzersiz ister ? Saldırganmıdır ben köpeklere karsı biraz tedirginim o yüzden yavruyla başlamak alışmak istiyorum . Tanımadıgı ,yeni tanıştığı kişilerle nasıl davranır arkadaşlarımın eve gelmesi yada tatile gittiğimde aileme bıraktığımda nasıl tepki koyar aileme karsı tabi alıştırdıktan sonra mesela tatile gitmeden 2 hafta aileme alıştırsam sorun yasarmı ailemle ? Avantaj ve varsa dezavantajları hakkında tüm çıplaklığıyla anlatır mısınız ?

  • Merhaba Kerem Bey ,
   1- Amerikan Bulldog yeterince enerjisi atıldığı sürece apartmanda bakılır hatta sizle birlikte evde olmak onu çok daha mutlu edecektir.
   2- Her gün sabah yarım saat akşam 1 saat dolaşmanız kafidir.
   3- Saldırgan değildir ancak temkinlidir. Arkadaşlarınız eve geldiğinde sorun yaşamazsınız. Her köpek gibi temel bir eğitime ve lider bir sahibe ihtiyaç duyar.
   4-Hayır yaşamaz bir çok kişi köpeklerini pansiyonlara veterinerlere bırakıp gidiyor. Tabi yokluğunuzda onunla ilgilenecek verdiğiniz eğitimi , otoriteyi bozmayacak birinde olması önemli. Bu her köpek için geçerli bir durum.

 6. Merhaba bende AB yavrusu almak istiyorum özelliklede erkek ama şöyle bir sıkıntım var balkonda besliyeceğim oraya uygunmudur birde maması haftada kaç kere taranması onları öğrenmek istiyorum ben İzmirde oturuyorum buraya yavrularınızı kargoya verebilirmisiniz diyecek
  şimdiden sağolun

  • Merhaba Erinç Bey,

   Balkonunuzun büyüklüğünü bilmiyorum ama balkonlardaki en temel sıkıntı zemin ve güneş için korunaklı bir yer olmaması. Eğer balkona bir halı serme imkanınız varsa ( ıslak kaygan zeminlerde yavru köpeğin bulunması eklemleri açısından doğru değil) ve gölgelik bir alansa ve köpeğinizi her gün sabah ve akşam olmak üzere dolaştırabilecekseniz sıkıntı yok. Amerikan Bulldog eğer dengeli besleniyorsa çok fazla tüy dökmez. Haftada 1 -2 kez taramanız fazlasıyla kafi olacaktır. Ulaşım ile ilgili detayları telefonda konuşabiliriz.

 7. ülkemizde ambulldog yok denecek kadar az fakat çok iyi köpekler lütfen sorularımızı cevaplamaya calısın başka biryerde bilgi edilecek siteler yok maalesef ülkemizde

 8. çok sağolun hayırlısıyla üniv geçtiğimde istanbula gelip sizinle görüşeceğim 2yılım var

 9. Merhabalar , önceleri İngiliz Bulldog hastasıyken daha sonra Amerikan Bulldog türünün de olduğunu öğrendim ve araştırdığım bilgi paylaşımı yapan siteler arasında en düzgününün burası olduğu sonucuna vardım. Artık bir ingiliz yerine amerikan almak istiyorum hatta belkide bir dişi bir erkek iki adet (bir arkadaşımla birlikte), Birkaç sorumuz olacak size , ilk olarak öğrenciyim daha öncesinden köpek deneyimim var (rott , alman kurdu) , ancak önceki deneyimlerimde hayvan hep bahçedeydi. Şuan öğrenci olduğum için ve öğrenci evinde kaldığım için hayvana kendi odamda bakmak istiyorum. Odam yaklaşık 45-50 metre kare kadar. Hayvan bu alanda rahat edebilir mi? Haftanın 4 günü sabah akşam , 3 günü sadece akşam dışarı çıkartabilirim. Bu durumlar onun için sorun olur mu? Sabah okula gittiğimde evde yanlız kalması onun için sorun olur mu? Ben Johnson ve Scott cinsleri arasında iri olanını ve yüzü daha az kırışık olanını tercih ediyorum. Boyutun bu iki tür arasında değiştiğini okudum fakat yüz kırışıklığı ile alakalı birşey görmedim. Bana iri ve az kırışıklı olan cins hangisi açıklarsanız sevinirim. Son olarak malum ücretler konusunda da bilgi almak isterim

  • Onat bey teşekkür ederiz. Bulldog esasen ailesiyle olmak isteyen bir köpektir , insan sıcakkanlılığı yüksektir. Bu nedenle köpeğinize evde bakmanız yeterince enerjisini aldığınız sürece bir sorun çıkarmaz, aksine mutlu olacaktır. Eğer box eğitimi verirseniz siz de evde olmadığınız zamanlarda evde yapabileceği yaramazlıklara karşı emin olursunuz. Esasen orijinal Johnsonların ağırlıkları Scottlardan fazladır ancak günümüzde %100 Johnson üreten çiftlikler parmakla sayılacak kadardır. Johnson olarak tanıtılan köpekler Johnson Type olup boyutlar üreticiden üreticiye değişmektedir. Nisan ayında performans tiplerin en iyi örneklerinden biri olan Tyra ile Apollo veya Tyke çiftleşmesi olacak. Ücretler konusunda özelden mesajlaşabiliriz.

 10. Mrb. yakın zamanda apollo ve toxic çiftleşmesi olacakmı ?
  sizlerden alınacak olan yavrular secereli olarakmı teslim ediliyor ?

  • Merhaba İsmail Bey Toxic ‘in en az 1 sene çiftleşmesi olmayacak , dinlenecek. Nisan ayında Apollo x Tyra çiftleşmesi planlanıyor. Secere eğer alıcı isterse makul bir ücret karşılığı çıkarılıyor.

 11. İyi günler ben yavru bir american buldoğu aldim bi gözü mavi diğerisiyah bide bu kköpeğe ben eğitim verebilirmiyim ve kaç aylıkken eğitime tabi olurlar Teşekkür ederim şimdiden

  • Ufuk bey Amerikan Bulldoglarda gözler mavi, kahverengi , gri, yeşil olabilir. Gözlerin farklı renkte olması kozmetik kusur olarak geçer. Kozmetik kusurlara sahip derece sahibi köpekler dahi mevcuttur.Yani önemli bir konu değil. Bir ırkı ırk yapan ölçüler (diş yapısı, kilo boy sınıları vb) ve sağlık problemleri ( bozuk dirsekler, X bacak yapısı vb) ağır kusur veya diskalifiye sebebi olarak kabul edilir. Eğitim köpeği sahiplendiğinizden itibaren başlayan ve hiç bitmeyen bir süreçtir. Detaylar ile ilgili sizinle epostanız üzerinden iletişime geçeceğiz.

  • Merhaba Tolga Bey,

   Apollo x Tyra çiftleşmesi Nisan ayı içerisinde planlanmakta çiftleşme ve gebelik bu sayfada duyurulacaktır.

 12. merhabalar…bende bir amerikan bulldog yavrusu almak istiyorum.bu cinse karşı büyük bir hayranlığım var.daha önce 2 tane rottweiler cinsi köpeğim vardı fakat ikiside çalındı maalesef.şimdi yavruyu alırsam evde bakmayı düşünüyorum.bu uygun mudur.birde 10 yaşında kızım var.köpekleri küçükken oda severdi.bir park gezisi sırasında 3-4 adet köpek oynamak için kızımın etrafını sardılar korktu.şimdi yanlarına bile yaklaşamıyor.bu duruma çok üzülüyorum.şimdi amerikan bulldoğu alırsam sizce ne gibi şeyler yaşarız.özellikleri arasında çocuklara karşı sevecen olduğunu okudum.evde bakacağım için bir sorum daha olacak.bu cinsin rahatsız edecek durumda kokusu varmı?bazı köpeklerin kokusu olmadığını duydum.birde salya konusunda aydınlatırsanız sevinirim..şimdiden tşk ederimm

  • Aylin Hanım ,

   American Bulldoglar çocuklar ile arası en iyi ırklardan biridir. Çocuğunuzun yaşadığı bu korkuyu üzerinden atmasını sağlayacak tam bir rehabilitasyon köpeği olabilecek özelliklerdedir. Bu mevsimler köpeklerinizle en iyi zaman geçireceğiniz mevsimler. Annesi ile yeterince vakit geçirmiş 3-4 aylık bir yavru ideal olacaktır.
   http://www.amerikanbulldog.com

 13. Merabalar 1.5 yasinda bir amerika bulldog sahibiyim egitimini ben yapmadim yani kopek sonradan geldi ama soyle bi sikintim var kopek kimseye havlamiyo baska kopeklere bile sadece bakiyo bu kopegie koruma ve bekcilik ozelligi kazandirma sansimiz varmi

  • Mehmet Bey merhaba. Köpeği bize getirirseniz görüp karar verebiliriz. Eğitim sorumlumuz Emre Bey ile iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz.

 14. Merhaba, tam bir amerikan bulldog hayranıyım ve Apollo x Tyra çiftleşmesinden bir yavru satın almak istiyorum. Lütfen yardımcı olurmusunuz ?

  • Berkay bey. İletişim bölümünde yer alan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Yavrular Temmuz sonu Ağustos başı gibi beklenmektedir.

 15. Merhaba ben bir amerikan bulldog almak istiyorum apartmanda besleyeceğim için çok havlarmı her köpek havlar doğasında var ama durup dururken çok havlarmı onu merak ediyorum birde ben iri fakat suratı kırışık olmayan burnu biraz daha uzun olan var scott türü sanırım onun hakkında yardımcı olur musunuz
  Son olarak aida x apollo çiftleşmesi olacak mı olacaksa ne zaman olacak cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

  • Onat Aida ve Apollo kardeş oldukları için çiftleşmeyecekler. Apollo x Tyra çiftleşmesi gerçekleşti.

    • Talha Bey American Bulldoglar mizaç olarak insan sever hayvanlardır. Durduk yere kimseye zarar vermezler. Ancak iyi bir Amerikan Bulldog sizi koruması gereken anlarda harekete geçeceklerdir. Her köpekte olduğu gibi sosyalizasyon ve eğitim önemli.

  • Emir bey eğitimden kasıt IPO seviyesinde bir eğitimse evet bir Malinua veya Alman Kurduna göre daha zor eğitilir ancak erken yaşta ve ehil ellerde de bu seviyede eğitim alabilir. Temel itaat gibi konularda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

 16. Merhaba ben henüz lise son öğrencisiyim ve köpek almak en büyük hayalim.Önceleri american staffordshire terrier ırkına karşı bir ilgim vardı fakat ülkemizde yasaklı olduğunu öğrendim.Başka ırkları araştırırken karşıma american bulldog ırkı çıktı.Hayalimde ki köpek diyebilirim.Ama bir kaç sorum olucak tabi ki.Ailem köpek alsam bile evin her tarafında dolaşmasına izin vermiceklerini söylediler.Yani köpeği aldığım zaman (yavruluk döneminden 2 yıl sonrasına kadar) sadece kendi odam da baksam köpek tarafından bir sorun çıkar mı? Sosyalleştirmeme rağmen saldırgan olma ihtimali var mıdır?Tabi ki bir köpek sahibi olarak zorunlu kaldığında beni ölesiye korumasını istiyorum aynı şeyi bende ona karşı yaparım ama gezdirirken durduk yere köpeklerle yada daha önemlisi yoldan geçen insanlara saldırma gibi bir durumu var mı? Ve son olarak çok büyük boyutta bir köpek midir yani gezdirirken zorluk çektirecek büyüklükte bir köpek midir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

  • Mert sanırım artık lise bitti. Biraz geç cevap verdik kusura bakma. Eğer AB ev hayatının bir parçası olmayacak bir odada kalacaksa onunla çok daha fazla ilgilenmen geçirdiğiniz zamanı kaliteli geçirmeye özen göstermelisin. Günlük yürüşlerde asla ihmal edilmemeli. Diğer sorduğun sorular eğitim ile ilgili köpek ırkı ile değil. Yaşadığım sitede en zor dolaştırılan köpeklerde Labrador ve Goldenlar.

 17. Merhabalar, american bulldog almayi çok istiyorum. Sanırım temmuz sonu bebekleri mız dogucakmis. Mümkünse apollo ya ait videoları paylaşabilirsiniz. Hiç bir videosunu bulamadım. Tyke ve aida çiftleşmesi olucak mi?

  • Burcu Hanım şu an Tyke x Diva ( Pia) çiftleşmesi mevcut. Bir çok videomuz var ama hepsini yayınlama fırsatı bulamıyoruz. İlk fırsatta koyacağız.

 18. Merhabalar benim bir sorum olacak 1aylik bi amerikan bulldog aldim nasil beslemeliyim ve ne gibi egitimler vermeliyim ozellikle de çiş eğitimini nasıl vermeliyim bu konuda bana destek olabilirseniz çok sevinirim.

 19. Merhaba, Amerikan Buldog almak istiyorum burada ki soru cevapları okudum aklımda pek fazla soru kalmadı sayenizde sağolun. ama tek bir problemim var şimdi yavru alsam 4 ay sonra askere gitcem döndüğüm zaman problem olur mu bunu merak ediyorum. birde antalyaya gönderebiliyor musunuz ? şimdiden teşekkürler

  • Mehmet Ali Bey,

   Askerden sonra bir Amerikan Bulldog sahiplenmeniz daha doğru olur. Siz yokkenki süreçte sizin ilginize fazlasıyla ihtiyaç duyacaktır.

  • Denis Hanım dünyada 1000 – 1500 € ülkemizde 2000 – 2500 TL arasında değişmektedir secereli anne ve babadan doğan yavrular.

 20. merhabalar, planlanan en yakın çiftleşme ne zaman olacak? ve hangi kopeklerinizin çiftleşmesi gerçekleşecek? bu konular hakkın da bilgilendirirseniz sevinirim. iyi gunler

 21. İyi günler yeni bir tane yavru american buldog aldım dişi ama yavru çok agresif ısırmak istiyor karnından sevince de hırlıyor nasıl sakinleştirebiliriz uysal olmasını sağlayabilirz?

  • Istanbul’da iseniz Amerikan Bulldog Irk Derneği’ne getirmenizi ve uzman arkadaşlara göstermenizi tavsiye ederim. Karnından severken köpeğin sırtını yere gelecek şekilde zorlayarak seviyorsanız hırlamayı ondan yapıyor olabilir. Köpeğinizin American Bulldog olduğuna emin misiniz ? Seceresi var mı ?

 22. Ozan bey merhaba;
  Bundan yaklaşık iki ay öncesi görüşmüştük fakat bazı sebeblerden dolayı aralıkta doğan yavrulara yetişemedim şu anki çiftleştirme planınızı ve hangi köpekleriniz ile olacağını öğrenebilirmiyim ?
  Yakın zamanda görüşmek üzere
  İyi akşamlar dilerim

 23. Merhaba ben bir ilçede yaşıyorum ab almak istiyorum ama köpeğimi mama ile besleme gibi bir şansım yok ne yapmalıyım

  • Burak bey mamalar köpekler için dengelenmiş besinler ancak mama alma imkanınız yoksa köpeğinizi pekala internette bulabileceğiiniz tarifler ile de besleyebilirsiniz.

 24. Ben bi american bulldog almak istiyorum ama erzurumda yasiyorum tuyleri kisa oldugu icin usurmu nede olsa soguk memleket cevabinizi en kisa surede bekliyorum cunku merak ettigim tek konu bu ondan sonra alabirim…

  • Cenk bey bu köpekler Rusya’nın kışında bile yaşıyor. Gerekli korunak ve beslenme sağlandıktan sonra sorun yaşamazsınız.

 25. Merhabalar. Yaklaşık 6 aydır ;müstakil eve taşındığımdan beri köpek almayı düşünüyorum. Eşimin Kangal sevdası yüzünden bu isteğimi ertelemek zorunda kaldım. Bekçilik kabiliyeti kadar sosyal olması da önemli benim için. Bu sebepten tam olarak karar verememiştik ki bir dostumuz apartman dairesine taşınacağı için ve 3 adet Amerikan Bulldoglarının ikisini vermek zorunda kalacağını söyledi.1 Yaşında Dişi köpeğim Bonny 1 hafta sonra gelecek. Bu köpek cinsine olan hayranlığımdan dolayı elbette ki çok mutluyum fakat bazı sorularım var :
  1 Yaşında olması adaptasyon açısından sorun yaratır mı , Sahibinden ayrılmanın yaratacağı depresyonu nasıl minimize edebilirim?
  Bahçede kulübede kalacak bu herhangi bir sorun teşkil eder mi ?
  Teşekkür ederim.

  • Merve Hanım merhaba. Öncelikle yeni eviniz hayırlı olsun. Köpekler çocuklar gibidir kimden çok ilgi görürlerse ona yaklaşırlar. Bony ile aranızda zamanla bir güven ilişkisi kurulacak ve kısa sürede elinizde büyümüş bir yavru gibi olacaktır. Bu yorumları köpeğin mevcut karakterini bilmeden genel bir değerlendirme olarak yapıyorum. Size uzun yürüyüşler ve elden besleme tavsiye ederim. Bony geldiyse fotoğraflarını bekleriz :)

 26. Merhaba acaba bana köpeklerde çiftleşme hakkında bilgi verebilir misiniz?
  En çok merak ettiğim şeylerden birisi oldu bu yani iki farklı cins köpekten nasıl bi yavru ortaya çıkar?
  Mesela bir Amerikan Bulldog ile Golden retreiver çiftleşirse yavru nasıl bir görünümde ve özelliklerde olur?
  Kırma denilen şeyi biraz araştırdım da acaba bu kırma köpekler çok mu kötü yani safkanda farkları yokmu hiç mi iyi yanları yok?
  Bu arada arkadaşım bi Amerikan Bulldog yavrusu sahiplenip bayada büyüttü 6 yaşında falan.. Başka bir cins köpekle çiftleşmesinin sakıncası var mı?
  Umarım sorularım cevabını alabilirim. Çünkü bende Amerikan Bulldog beslemek istiyorum ama tam bir bilgim yok anlatırsanız çok memnun olurum…

  • Melez köpeklerde diğer köpekler gibi candır ve korunmalıdır bunu öncelşikle belirtmek isterim. Bununla birlikte her köpek cinsi seneler süren seçici üretim teknikleri ile bazı konularda gelişmiş ve genetik olarak uzmanlaştırılmıştır bu nednele bilerek ve isteyerek melez yavruların doğacağı çiftleşmeleri tasvip etmiyoruz. Bu tür çiftleşmeler ilerde bu yavruların sahiplendirilmesi noktasında size sıkıntı yaratır. American Bulldog hakkında sitemizde ve yabancı kaynaklarda bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

 27. İyi günler bi tane AB yavru buldum ve almayı çok istiyorum, apartmanda besleyeceğim sıkıntı olur mu aileme alışabilir mi yanımdan hiç ayırmak istemiyorum eğitimde sıkıntı olur mu tek korkum apartmanda hep havlaması ve aileme alışamaması yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba . Köpeğin enerjisini atması için onu düzenli olarak gezdirir evde yokken oyalanacağı materyaller, press kemik vb bırakırsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum. Eğtim için profesyonel destek almanızda fayda var. Eğitim size köpeğinizle kondorlu bir hayat sağlayacaktır.

 28. Merhaba tekrar.. AB alcam önerdiğiniz çiftlikler neresidir.. ve nasıl güvenmem gerekir?
  Bayadır araştırıyorum artık kırma yada deil olduğunu baya anlamaya başladım o yandan sıkıntım yok. Fakat güvenilir bir çifltik önerebilir misiniz? Ben Adana da oturuyorum Akdeniz Bölgesi nden bi yerler biliyosanız sevinirim. Ha birde Scott mu Johnson mu sizce? Birde suratı az sarkık ve heybetli olan yok mudur? Johnsonlar biraz fazla sarkık gibi.. Cevabınızı bekliyorum.. çok özel bir site olmuş.

 29. Merhaba, 1 yaşında bir oğlumuz var ve hayvanlarla beraber büyümesini istiyoruz. İlk defa köpek besleyeceğiz ve bunu evde yapmayı planlıyoruz. AB lerin çocuklar ile arasının iyi olduğunu duyduuğumdan bu ırka eğilimimiz arttı. Koruma özelliği ağır basan bir yavru edinmek istiyoruz. Ücretler ve böylesine bir yavru için iletişim kurmanızı rica ederim.

  Hoşça kalın.

 30. bir ab sahibiyim fakat 2-3 ab sahibi kızımın alt çenesinin çok önde olduğunu ust dudağın dişleri kapatması gerek dediler ama dişleri dışarda genel olarak arada kapanıyor acaba bu bir problem mi sıkıntı olur mu ilerde veterinere gittim uzman kişilere danış dediler

  • Dişlerin tarif ettiğiniz şekilde gözükmesi bir hatadır ancak bu köpeğinizi daha az Amerikan Bulldog yapmaz. İyi bir bakımla köpeğiniz size uzun yıllar çok iyi bir dost ve arkadaş olacaktır.

   • İrk ozelligi olarak olmasin o benim dostum hatali degil gozumde fakat saglik problemi olmamasi acisindan sordum eger bir saglik kusuru yoksa ben mutlu onun bu haliyle daha sempatik oluyor :) tesekkur ederim alakaniz icin cok saolun.

 31. Merhaba ben american Bully almak istiyorum..
  Görünüşleri iri cüsseleri çok hoşuma gidiyor
  Genetik özellikleri ev ortamına uyumu ve çocuklarla
  arası iyimi bunları öğrenmek istiyorum..??
  Şimdiden teşekür ederim

 32. apollo x toxıc yavrularının öncelikle fiyat konusunu öğrenmek istiyorum erkek dişi fiyatı farklı mı? ayrıca almaya karar verip seçim yapmak istersek nasıl bir yol izlenicek ve teslimatı nasıl gerçekleştiriyorsunuz.

  • Selamlar … Tyke x Shiva çiftleşmesinden doğacak yavrulardan size yardımcı olabiliriz. Detaylar için iletişim bölümündeki telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 33. Merhaba. Bende AB istiyorum. Bahceli evimiz var. Biri 3 yasinda birde 2 aylik kizim var. 3 yasindaki kizim hayvanlari cok seviyor. Benim kuzenimde AB besliyordu yurtdisina gidince arkadasina vermisti.ben ondan biliyorum bu cinsi ve hayranim. Cok akilli ve cocuklari cok sevdigini ailesiyle mutlu oldugunu biliyorum. Nasil yavru edinebiliriz? Tesekkurler.

  • Bu konuda İlker Örkmez bey’e danışabilirsiniz. Fransız Bulldoglar uzmanlık alanımız değil. Amerikan Bulldoglar ile ilgili sorularınız olursa seve seve yanıtlarız. Gözler ile ilgili olarak Fransız bulldog Irk standardını okumanızı öneririm.

 34. Merhabalar öncelikle bu Köpekleri bu kadar sevdiğiniz insanları aydınlattığınız için size teşekkür ediyorum. Bende bir AB sahibiyim kendisi daha 3 aylık ve dört gündür bizimle ve hafta başından beri yalnız kalıyor evde benim sorularım Şunlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim 1. AB yavrusu evde yalnız kalabilir mi apartman dairesinde yaşıyoruz ve ses yapacağından korkuyoruz evde dedigim gibi yalnız ama gün içerisinde ne yaptığından bi haberim evde olduğum zamanlar tepkilerini anlamak için onu odasına bırakıyorum ve kendim bir iki saat sessizce diğer odada oturuyorum bir sesi havlaması olmuyor akşam eve geldigimde de havlama sesi duymuyorum gerçekten de nadir havlayan köpekler midir yoksa gün içerisinde evi yıkıyormudur Engin tecrübelerinizden faydalanmak isterim. 2.Bir diğer sorum da üç aylık bir köpeğe günlük ne kadar mama verilmeli araştırdım sordum ama kesin net bir cevap alamadım bu konuda bana yardımcı olur musunuz 3. Eğitime ne zaman başlamalıyım sizce üç aylık bir köpek eğitilmeye başlanmalı komut anlar mı yoksa biraz daha beklemem gerek mi ve profesyonel eğitin için sizden yardım alabilir miyim sorularımı cevaplarsanız çok sevinir çok mutlu olurum

  • Amerikan Bulldoglar az havlayan köpeklerdir. Ancak onları tedirgin edecek tehdit olarak görecekleri bir ses , davranış görürler ise ve bu tehdit direk karşılarında değilse yada aralarında bir çit vs varsa havlarlar.

   Mama konudsu biraz hangi mama ile beslediğiniz ile ilgili bir konu olduğu için bu soruya buradan cevap vermeyeceğim. Ayrıntıları ozanisleten76@gmail.com adresine atarsanız en kısa zamanda cevaplarım. Genel olarak diyebileceğim vereceğiniz mamanın arkasında bir çizelge vardır mümkünse burada yazan gramajı gün içinde 3 öğüne bölerek vermenizdir. 6 Aylıktan sonra 2 öğüne bölerek verebilirsiniz.

   Eğitim için doğru zaman köpeği aldığınız gündür. Bu eğitimleri siz vereceksiniz. Lider olmayı öğrenmeniz gerek. Eğer linizde yeterince dokuman yoksa Cesar Millan’ın Ailenin Bir Üyesi adlı kitabını okumanızı öneririm.

 35. ozanbogac bey ben apollo x toxıc yavruları için sizden bilgi istemiştim siz farklı çiftleşmenin bilgisini verdiniz bana nedenini öğrenebilir miyim.

 36. slm 1,5 yaşında erkek amerikan bulldog sahibiyim artık önüne gelen dişi ve erkek köpeğe arkadan yaklaşıyor ve çiftleşme pozisyonuna giriyor buna izin vermiyoruz cünkü kendi cinsi ile girmesini istiyoruz. bursa da yaşıyoruz eger sizin de tanıdığınız varsa bu ilde dişi amerikan bulldog sahibi sayesinde oğlumuzu çiftleştirmek istiyoruz.

  • Remzi Bey oğlunuz artık erkek olmuş .. :) Bursa ilinde bildiğimiz safkan bir Amerikan Bulldog yok. Yardımcı olamadığımız için üzgünüz.

 37. Yukarıda ki soru-cevaplar birçok sorumu açıkladı fakat benim problemim biraz daha farklı. Yakın zamanda evleneceğim ve eşimle ab almak istiyoruz fakat eşimde hayvanlara karşı inanılmaz otorite sıkıntısı var. Sevgi ile şımartma arasındaki farkı koruyamıyor. Eğitim konusunda çok sıkıntı yaşayacağız. Eğitime size gelirsek temel eğitim süresi ne kadar ve bu durum ileride eşime problem yaratır mı? Eğitimle bu otorite eksikliğini kapatabilir miyiz?

  • O gün bey . Istanbulls American Bulldog eğitmeni Emre Köseoğlu bey işinin ehli bir profesyoneldir. Sizi ve eşinizi köpeğiniz ile ilişkiniz noktasında ne iyi şekilde yönlendirecektir. Temel eğitim süresi köpekten köpeğe değişebilir. Yüz yüze iletişimde fayda var. İletişim bölümündeki telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

 38. Öncelikle merhaba. Bahçeli evimde besleyeceğim bana arkadaşlık yapacak ve koruma özelliği olan bir köpek almayı düşünüyorum. Bulldog’lar pek agresif olmaması ve yalnızca gerektiği zaman saldırganlık göstermesi sebebiyle ilgimi çekti. Yaptığım kısa bir araştırmanın sonucunda scott ve johnson diye iki sınıfa ayrıldığını öğrendim. Gördüğüm kadarıyla kısa burunlu buruşuk suratlı ve tıknaz görünümlü olana johnson, dişleri daha düzgün kapanan ve daha estetik suratlı, atletik görünümlü olana scott deniyor.

  Bir bulldog almayı düşünürsem scott type almayı tercih ederim fakat ne yazık ki internette secereli scott type satan güvenilir bir üreticinin izine rastlamadım. Sizin üretip üretmediğinizi merak ediyorum. Sitedeki 5 damızlık köpeğiniz bana johnson gibi geldi. Saygılar.

  • Melih Bey merhaba. Haklısınız bizim köpeklerimiz Johnson Type (Hybrit) Amerikan Bulldoglar. Yani hem Johnson hem Scott tipin en avantaşlı yönlerinden sentezlenmiş American Bulldoglar. Secereli scott tip amerikan bulldog üretimi yapan ülkede bilmiyorum. Scott tip Amerikan Bulldoglar enerji seviyesi çok yüksek performans köpeklerdir. Şehir hayatında onların bu taleplerini karşılayabileceğinizdemin emin misimniz ?

 39. ozan Bey merhaba 1,5 yaşında beyaz yakışıklı erkek bir amerikan bulldog sahibiyim ancak artık yer bakımından ve ailesel problemlerden dolayı bakamıyorum saçma sapan insanlara sahiplendirmek yada hayvan barınaklarına bırakmak istemiyorum bu yüzden daha düzgün ve bakabilecek bir insan arıyorum bir aylık maması tasmaları aşı kartı kimligi bulunmakta vermekte cok zorluk ceksemde mecburum eger bakabilecek varsa bana burdan ulaşsın lütfen 20 yaş üstü bakabilecekler arasın ücret falan talep etmiycem.

  • Kusadasında yasıyorum eşimle uygun bir evimiz var 30 yaşındayım hala köpeğinizi vermek istiyorsanız iyi bir ailesi olsun isterseniz ona cocuğum gibi bakarm gözünüz arkada kalmaz remzi bey lütfen bana ulaşın 0553 102 15 02

   • Gülben Hanım tüm yavrularımız sahiplendirildi. İlginiz için teşekkür ederiz. Çiflteşmelerimizi sayfamızda duyuyoruz . Eğer bir amerikan bulldog yavrusu isterseniz yavrular doğduğunda bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

     • Bir ay kadar önce Apollo x Toxic çiftleşmesi gerçekleşti Sinan Bey. Baba ve Anne secereli Amerikan Bulldoglar ve her ikisi de şampiyon kan hatlarından geliyor. Kısmet olursa 1 ay içerisinde küçük canavarları bekliyoruz. Sağlık tesleri tam ve secereli anne ve babadan doğacak bu yavrular American Bulldog yavrusu sahiplenmek isteyen kişiler için çok doğru bir tercih olacaktır.

 40. Merhaba,Ben 3 Tane köpek arasinda kaldım.Bunların biri AB. AB ler i ufakken sürekli yabancılara(çocuk genç yaşlı hayvanlar) sevdirsek veya onlarla oynatsak.Ergin hale gelince cok sakin ama yinede beni koruyacak bir köpek olur mu.Ben hickimseye bisey yapmayan ama tehlike anındada icinden canavar cıkan bir köpek istiyorum.yanlış anlamayın yani o sakin haline göre bir canavar :) yani koruyabilsindee istiyorum.hep sosyalleşmenin dikkatini çekiyosunuz.napmak lazım?

  • Orhan bey köpek doğru sosyalleştirilirse koruma özellikleri kaybolmadan insanlar ile iç içe yaşayabilir. Köpeğim Tyke tam da anlattığınız gibi bir köpektir.

 41. ozan bey iyi akşamlar.ben olde english bulldog sahiplenmek istiyorum ama sanırım ülkemizde çok bulunan bi cins değil..olanlarda kısırlaştırılmış halde sanırsam ırk karışmasın diye..american bulldogla arasında ne gibi farklılıklar vardır ve eğitimlerinde nelere dikkat etmemiz gerekir ? bide yanılmıyosam bu cins english bulldog gibi sık sağlık sorunlarıyla karşılaşmıyor.solunum kalp gibi..yardımcı olursanız sevinirim.

  • Levent bey merhaba . Olde English Bulldog kanında American Bulldog’a ek olarak Amerikan Pitbull Terrier ve mastiff içeren fenotip olarak American Bulldog’a yakın bir ırk. Irkı geliştiren David Leavit’in adıyla Leavit Bulldog olarak da anılıyor. Ben American Bulldog gibi oturmuş bir ırk varken size OEB macerasına girmenizi tavsiye etmem . Çalışma kapasitleri ve koruma özellikleri düşüktür.

 42. Merhabalar oncelikle sitenizi cok begendiğimi ve yakından takip ettiğimi belirtmek istiyorum size bir sorum olucak babam evde köpek istemiyor ama yinede zor olsada bir köpek almaya ikna ettim ama american bulldoglar aileden biri korkarak yaklaşırsa ısırma ihtimali varmidir cevaplarsanız sevinirim

  • Bedirhan merhaba. Yavru alacağınız bir köpekten ailenin hiç bir üyesinin korkacağını zannetmiyorum. Yavru köpek sizin elinizde büyüyeceği için bir sorun yaşamazsınız.

 43. Fiyatlarınız e mailime mesaj olarak atarsanız sevinirim gerçekten iyi bakabilecegime inaniyorum bilgiliyimde köpekler hakkında

  • Emir Bey bir Amerikan Bulldog sahiplenmek istiyorsanız irtibat bölümündeki telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 44. Mrb.
  AB hakında birkaç sorum olacak.6 yaşında bir kızım var.bir köpek almak istiyoruz.apartman hayatına uygun olmalı.önceden tecrübem var biraz.balkonda doberman baktık bir kaç ay.beceremedik tam manası ile komşuların rahatsız olması olması sebebi ile sahiplendirmek zorunda kaldık.eşiminde rızası ile evin içinde besliyebileceğimiz bir köpek almaya tekrar karar verdik.ben bir doberman fanıyım aslında.eşimin alternatif cinslere yönelme isteğinden dolayı bir süredir araştırmadayız.french bull ları incelerken çıktı karşıma AB.incelemelerimizde devam ediyor.aslında çoğu sorulacak soru sorulmuş.benim sorularıma gelicek olursak.french lerde tüy dökümü çok fazla imiş.AB de nasıl bu durum.hiperaktiflik sorunu varmı.gün içerisinde rahatlıkla 4 5 saat evde yalnız bırakabilirmiyiz.salya problemleri varmı.bizim isteğimiz evde çok yormasın bizi.çocuklarla ve eve gelenlerle dışarıya kalabalığa çıkardığımızda problem çıkarmaması.yalnız elbette kalacak çocugumuzla iyi olması.her akşam 1 saat kadar yürüyüş yapabileceğimiz.evden birisi olması.çok uzadı sanırım beklentilerimizi karşılıyacak bir cinsmidir ne isteğimizi umarım anlatabilmişimdir.çok önemli bir husus geri dönüşü olmayan birşey olduğu için iyice öğrenmek istiyoruz teşekkürler şimdiden..

  • Mehmet Bey kısa bir cevap olacak American Bulldoglar ev ortamına gayet uygundur ve çocuklar ile arası en iyi ırklardan biridir. Salya, havlama vb problemler yaşamazsınız.

  • Kerem Bey sitemizi takip edin tüm eşleşmelerimizi burada duyuroruz. Bu ay içinde Apollo x Toxic eşleşmesi planlanıyor.

   • apollo * toxic kopekleriniz çiftleşmesi başarılı oldu mu? başarılı oldu ise yavruları sahiplendiriyormusunuz yoksa satıyormusunuz ? satıyorsanız erkek yavruların fiyatları nekadardır. sanıyorum bu iki köpeğin yavruları standart – scott tye yavrular dimi ?

 45. merhaba. 2 ay önce american bulldog sahiplendim.zannedersem yaklaşık olarak 1 yaşında. yeni yeni ayağını kaldırarak işemeye başladı. sahiplendiğimizde oldukça zayıf ve çelimsizdi. kaburgaları yeni yeni kapanmaya başladı ve kasları belirginleşiyor. genellikle kuru mama, ara ara da ev yemekleriyle besliyorum. günlük egzersizlerini düzenli olarak yapıyoruz (sabah ve akşam 1 saat yürüyüş). beslenme hakkında biraz bilgi verir misiniz lütfen ?
  ikinci sorum ise şu. sanırım sosyalleşme konusunda biraz sorun yaşıyoruz. gördüğü diğer köpeklere karşı,sebepsiz aşırı saldırgan tavrından vazgeçmiyor.ortalığı ayağa kaldırıyor. bunu için yapabileceğim bir şey var mı acaba. önerilerinizi bekliyorum

  • Yusuf bey bize email yolu ile ulşamıştınız ve yardımcı olmuştuk. Umarım önerilerimizin faydasını görmüşsünüzdür.

 46. Öncelikle merhaba ,
  Ben 22 yaşında bir üniversite öğrencisiyim , hayatımda hiç bakımını kendimin üstlendiği bir köpeğim olmadı ..

  Sizce Amerikan Bulldog hayatında ilk defa köpek yetiştirecek biri için uygun mudur ?
  Karakterleri baskın mıdır ?

  Otorite kurmada sorun yaşar mıyım ?

  Ayrıca , şuan sahiplenebileceğimiz yavrular var mıdır ?

  Cevaplarınızı merakla bekliyorum , Şimdiden teşekkür ederim….

  • Tecrüblerimiz bize daha önce ne kadar çok köpek baktığınızın değil bu konuda nekadar araştırma yapıp doğru uygulamalar yaptığınızın önemli olduğunu gösterdi. Kucak köpeği bakmaya alışmış bir kişinin köpek tecrübesi olumlu değil olumsuz bir etki bile yaratabilir. Amerikan Bulldog baskın karakterli bir köpektir bununla birlikte aynı batındaki yavruların enerjileri ve baskınlık seviyeleri birbirinden farklı olabilir. İyi bir üretici size uygun köpeğe sizi yönlendirecekti.

   Yakın zamanda Apollo x Toxic çiftleşmesi oldu 30 gün içerisinde yavru American Bulldoglar bekliyoruz :)

 47. Selamlar,
  Sitedeki yorum ve paylasimlar karar vermemde buyuk etken oldu ve su an yaklasik 4 aylik erkek bir AB sahiplenmeye gidiyorum.
  Benim sorum apartmanda besleyecegim ve yeni mobilyalara zarar vermesini istemiyorum tuvalet aliskaigini ve egitimimi en kisa surede nasil verebilirim
  En buyuk korkum ise evde disi british short hair cinsi inanilmaz derecede uysal ve urkek bi kedim var sizce problem yasarmiyim yasamamak icin hangi adimlari izlemeliyim
  Tesekkurler

  • Enes Bey selamlar. Öncelikle hayırlı olsun. Umarım secereli anne ve babadan safkan ve sağlıklı bir American Bulldog sahipleniyorsunuzdur. Çiş eğitimi ve köpeğinizle ilk gün ile ilgili sayfamızda bir yazı mevcut okumanızı öneririm. Kedi sosyalizasyonu hakkında bilgim yok ama evdeki kedi arkadaşı ile çok iyi geçinen bir çok amerikan bulldog biliyorum. 2 aylık bir yavru ile daha rahat sosyalleşirdi diye düşünüyorum. Dilerseniz bu konuda size yardımcı olabiliriz.

 48. Mrb ben bir amerikan buldog yavrusu almak istiyorum izmirde yasıyorum bilgi verebilşrmisiniz

  • İletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz tam size göre bir Amerikan Bulldog mevcut.

 49. Merhabalar ben yavru bir Amerikan bulldog alacağım yanlız johnson ve Scott lar arasında çok kararsız kalıyorum ve hiç bir yerde görünümleri dışında teknik özelliklerini ve farklarını bulamıyorum. İkiside çok tatlı hayvanlar. Mesala johnson lar sanırım biraz daha ufak ama hantal kalıyorlar Scott kar ise daha uzun ve çevik bu durumda johnson lar daha mı güçlü oluyor? İki köper arasında agrasyon farkı varmıdır vs vs. Bu detaylı bilgiyi sizden başka biryerde bulamayacağım. Bana tüm detaylarıyla yardımcı olurmusunuz. Yurt dışında yaşadığım için sizinle başka türlü iletişime geçemiyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Sayfamızdaki ırk standartlarını inceleyerek iki tür arasındaki farkları görebilirsiniz. En belirgin iki fark 1 – Çene yapısı 2 – Ağırlık farkıdır.

 50. Merhaba Ozan Bey
  Elinizde uygun yavrunuz var mı? Fotoğraf, cinsiyet ve fiyat bilgisi verebilir misiniz? Evimizde 1,5 yaşında çok Uysal scottish fold kedimiz var. Sorun yaşar miyiz? Teşekkür ederim.
  Saygılarımla

 51. merhaba ben izmirdenim amerikan buldog ile ilgili soru sormak istiyordum
  bahceli bir evimiz var ve hayvanlarımız var burda yaşasa hayvanlarla ilgili sorun çıkarırmı
  internetten çok araştırdım ama yine sordum.
  Hayvan derken(tavuk,inek,keçi,koyun,hindi)var.
  Getirebilirmisiniz?
  ve fiyat nedir?
  7 yaşında yakınım var (en az 7 yaşındaüssü de var)
  sorun olurmu ? ve diğer sokak köpekleriyle sorun yaşarmı(iyi yönden yani bahceye girmelerine izin verirmi?fiyatı isterseniz emailden gönderin

  • Süleyman Bey selamlar. Yetişkin bir American Bulldog alırsanız çiftlik hayvanlarıyla sosyalleştirmekte zorluk çekebilirsiniz ancak yavru alırsanız sosyalleştirebilirsiniz. Diğer detaylar için bize telefon ile ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda bir çiftleşmemiz oldu.

  • Can Bey sitemizdeki American Bulldog Irk Standartlarını okursanız bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

 52. merhabalar.uzun zamandır amerikan bulldog almak istiyorum yalnız size sormak istediğim şu bi bayan olarak eğitiminde yeterli olabilir miyim ve evdeki diğer köpeğimle anlaşabilirler mi ? . bu konuda fikir verirseniz çok sevinirim.benim zaten bir kızım var ama küçük ırktan bir köpek . süs köpeği olmasına rağmen yinede iyi eğittiğimi düşünüyorum. (otur. gel. bekle. yerine geç.) .bayan için eğitim zorlugu varmıdır?

  • Semra Hanım selamlar. Sanırım telefonda konuşmuştuk ama bu soru bir çok kişinin sorusu olabilir o yüzden buradan da yanıtlayalım. Tabiki bir kadın olarak rahatıkla American Bulldog eğitebilirsiniz. Videolar kısmında bizim çocuklarımız ile bile nasıl birlikte olduklarını beraber bisikletli yürüyüşlere çıktıklarını görebilirsiniz.

  • Selamlar … Bizimle telefon ile irtibata geçerseniz size bir amerikan bulldog yavrusu sahiplenmeniz konusunda seve seve yardımcı oluruz.

 53. Merhaba bir amerikan bulldog almak istiyorum çok aradım bulamadım en sonunda bu siteyi buldum fiyatınız ne kadar ? koruma yapar mı ?

  • Selamlar … Tyke x Topak çiftleşmesi 20 gün kadar önce gerçekleşti. Detaylı bilgi için telefon ile ulaşabilirsiniz.

 54. Oncelikle sitenizi cok begendim nerdeyse tamamini okudum inceledim galiba… esim ve bes yasinda bir oglum var daha once kedi ve cesiti kuslar besledik ilk defa kopek beslemeyi dusunuyorum… ailevi ve korumaci yaklasimlarindan dolayi bir AB almay dusunuyorum..sizce ilk defa kopek bakacak biri icin bu kopek uygunmudur… suan elinizde mevcut yavrunuz varmi varsa hangi ciftin yavrusu….birde esimi henuz ikna etmedim…esimlede bunu degerlendirip ikna etmek icin erkek bir yavru fiyatini ve sorularimin cevabini e-mail uzerinden cevap verirseniz sevinirim

  • Fatih bey şu an elimizde yavru amerikan bulldog yok ancaç yetişkin american bulldog düşünütseniz eğitimli bir genç yetişkin sahiplenmezniz ile ilgili size yardımcı olabiliriz. 5 yaşındaki oğlunuzlada oldukça iyi anlaşacaktır.

 55. Merhaba ben levent hakan ben size bir sorum olucak 2 aylık erkek AB varmı cevap verirseniz mutlu olurum

  • Selamlar … şu an yavrumuz yok Tyke x Topak yavrularının tamammı sahiplendirildi ancak yavru bir american bulldog yerine yetişkin sahiplenmek isterseniz size eğitimli bir genç yetişkin noktasında yardımcı olabiliriz.

 56. slmlar,
  amerikan buldog ile ilgili çok faydalı bir site. tebrik ederim. benim sorum şunlar:
  1. Johnson ve scott arasında huy veya karakter olarak bir fark var mı?
  2. Salya akıtma durumları nedir? Terleyince mi akıtıyor yoksa genelde salyalı mıdır?
  3. Bebekle birlikte yavru bir amerikan buldogu büyütmeyi mi tavsiye edersiniz yoksa bebekten sonra mı? Kendinden sonra gelen bebeğe karşı kıskançlık gösterir mi?
  İyi günler. Teşekkürler.

  • Sorunuz yarım kalmış ama sanırım soruyu anladım :) temel olarak Scottların enerji seviyesi daha yüksek.

 57. iyi günler en kısa zamanda bir amerikan bulldog almak istiyorum sizin gibi iyi ve bilgili bir üreticiden alabilirsem çok sevinirim elinizde var mı acaba yada önerebileceğiniz güvenebileceğim herhangi bir yer var mı teşekkürler

  • Selamlar doğacak Amerikan bulldog yavruları için 0535 656 55 14 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 58. merhaba, bir kaç sorum olacak eğer cevaplayabilirseniz çok sevinirim. Ben bir american bulldog yavrusu almak istiyorum. Evde bir kedim ve bahçemde yaklaşık 1 buçuk yaşında bir labradorum var. Alacağım yavru ile labradorum arasında bir sorun çıkarmı sizce? Ve evdeki kedim ile çunku bulldog a evde bakacağım buyuyene kadar. bu konuda her yerde farklı bilgiler var. Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. iyi günler

  • Sorunuz yarım gelmiş ama kediler ve köpekler düşünülenin aksine birlikte olabilirler. Bir çok Amerikan Bulldog sahibi arkadaşımın aynı zamanda kedileri var.

 59. merhaba ben 17 yaşında lise öğrencisiyim amerikan bulldogları cok araştırdım ama fiyatları hakında cok bir bilgim yok balıkesirde ikamet ediryorum burada secereli yavru bulmam mümkünmü ortalama fiyat veriseniz sevinirim TEŞEKÜRLER

  • Selamlar amerikan bulldog yavrularımız Nisan başında doğacaklar kısmetse. Rezervasyon için aile büyüklerinizden biri bize 0535 656 55 14 numaralı telefondan ulaşabilir.

 60. Daha önce hiç köpeğim olmadı. Ve ilk köpek olarak American Bulldog almak isterim.Uygun olurmu.Birde American Bulldog lar baskın ırk mıdır?

  • American Bulldoglar diğer hayvanlara karşı baskın bir ırktır ancak insan ilişkileri oldukça dengeli bir köpektir. İlk köpek olarak bir American Bulldog aileler için oldukça uygundur . Diğer köpekler ve kedi vb petler ile yavru çağında erken sosyalizasyon süreci yaşadığı sürece diğer hayvanlar ile de iyi anlaşacaktır.

 61. merhaba,

  amerikan Bulldog Johnson ile uzun süredir ilgileniyorum.
  merak ettiğim 3 konuda yardımınız rca ederim.
  1 – salya oluyormu.
  2 – koku durumu nasıldır, hem bahçede hemde evde bakacağım
  3 – denizle arası nasıldır ( ırk olarak ). Yüzebiliyormu.

  şimdiden teşekkür ederim.

 62. selamlar alt tür gibi bahsedilen Johnson ve scott nedir ?
  yakında bir yavru alacakmısınız ?
  johnson ve scott arasındaki seçimi yapmak ona göre bir yavru edinmek istiyorum
  koruma özellikleri olabildiğince az arkadaş köpek olması niyetiyle alacağım uygun bir yavru bulunabilirmi ? pek toparlayamadım sorularımı kusura bakmayın yavru alacağınız zamanı neye göre seçeceğimizi ve benim istediğimi bulup bulamayacağımı merak etmekteyim temel olarak birde sahip olmak için ayırdığım bir bütçe var onunlada ilgili bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler kolay gelsin

  • Bzim köpeklerimiz tamamen aile koruma köpekleri dolayısı ile koruma güdüleri olan sosyal amerikan bulldoglar üretiyoruz. Siz 0 koruma istiyorsanız doğru adres biz değiliz ve doğru ırk da american bulldog değil.

 63. Selamlar,

  Apollo ve Rok’u eşlemeyi düşünüyor musunuz ? Eğer eşleşme olursa bilgi vermenizi rica ediyorum.

  • Apollo ile ROK’un Tyke’tan olma kızı Roxy’nin bir çiftleşmesi var ve yavrular Mayıs ortası bekleniyor. Güzel American Bulldog yavruları yolda diyebiliriz ;)

  • Merhaba Kamer henüz Tyke x Topak eşleşmesinden amerikan bulldog yavrularımız doğdu. Yakında siteye bilgilerini koyacağız. Yavrular secereli , microchipli , üçlü sağlık testi yapılmış vaziyette günü gelen aşı ve parazit uygulamaları ile teslim edilecektir.

 64. Merhaba ROK ile herhangi bir erkek köpeğimizin çiftleşmesinden yavru istiyorum.Çiftleşme olucakmı ve evde bakıcam salya yaparmı kolay eğitilirmi

  • Merhaba henüz Tyke x Topak eşleşmesinden american bulldog yavrularımız doğdu. Yakında siteye bilgilerini koyacağız. Yavrular secereli , microchipli , üçlü sağlık testi yapılmış vaziyette günü gelen aşı ve parazit uygulamaları ile teslim edilecektir.

 65. Ben American Bulldog beslemek istiyorum ama size bir sorum var Tyke apollo ve rok’un oğlumu benim 6 aykadar vaktim var benim istediğim sadece çok korumacı bir dost

  • Tyke x Topak ‘tan 4 tane canavar gibi American Bulldog yavrularımız oldu. Bu gün yarın siteye bilgilerini girip rezervasyonları açacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>